• 1400/03/19 - 07:52
  • بازدید: 645
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
با تلاش بازرسان شرکت توزیع برق تهران بزرگ؛

11 هزار دستگاه غیر مجاز تولید ارز دیجیتال در تهران کشف شد

شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با اجرای برنامه ای ویژه ای از عزم جدی این شرکت در مبارزه با تولید کنندگان غیرمجاز ارزهای دیجیتال خبر داد تا مشکلات پیش روی مشترکان را مرتفع و به تامین برق مستمر ادامه دهد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ؛ "حسین صبوری" مدیر عامل این شرکت در گفتگوی ویژه با خبرنگار ما به مشکل فعلی صنعت برق در خصوص برق غیر مجاز تولیدکنندگان رمز ارز پرداخت و گفت: یکی از چالش های اصلی صنعت برق در شرایط فعلی وجود دستگاه های استخراج رمز ارز است که متاسفانه تولید کنندگان در بسیاری از موارد با استفاده از تعرفه های خانگی و صنعتی اقدام به تولید ارز دیجیتال می کنند که این موضوع فشار زیادی را به شبکه برق وارد می کند.

وی گفت: از ابتدای سال 1399 تا پایان اردیبهشت سال جاری این شرکت با عزم جدی، 183 مزرعه بزرگ تولید غیر مجاز ارز دیجیتال با حدود 11 هزار دستگاه ماینر کشف و شناسایی کرده است که  ضروری است موضوع تولید و استخراج ارز دیجیتال به صورت قانونی و با استفاده از مجوز های لازم صورت گیرد.

"صبوری" در ادامه هم چنین با اشاره به تداوم عملیات کشف مراکز غیرقانونی استخراج ارز دیجیتال در تهران گفت: این شرکت مزرعه های مختلفی که به صورت غیر قانونی اقدام به تولید رمز ارز می کنند را کشف و با همکاری مقام های قضایی و انتظامی برق آن ها را قطع کرده است. هم چنین در یکی از آخرین موارد شناسایی شده توسط کارشناسان این شرکت یک مرکز بزرگ تولید رمز ارز که میزان توان مصرفی لحظه ای این مرکز در حدود 6.3 مگاوات بود، شناسایی و جمع آوری شد.

 

 

داود غفوری - روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ

  • گروه خبری : اسلایدر خبری,عمومی,داخلی,صنعت برق,آرشیو اخبار
  • کد خبر : 1306
کلمات کلیدی
داود غفوری

داود غفوری

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید