• 1400/02/11 - 13:21
  • بازدید: 51
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

نامه وزیر نیرو به همه استانداران کشور درخصوص پیک برق، اختیار نحوه اختصاص پاداش همکاری به استانداران واگذار شد

وزیر نیرو طی نامه هایی جداگانه به استانداران سراسر کشور وضعیت کنونی برق را تشریح و تنگناهای تولید را مورد اشاره قرار داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ به نقل از پایگاه خبری توانیر، رضا اردکانیان با ارسال نامه هایی جداگانه به استانداران سراسر کشور، ضمن تشریح آخرین وضعیت صنعت برق، به تراز منفی تولید و مصرف برق اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: به منظور پیشگیری از بروز خاموشی در سال جاری، 3200 مگاوات بیشتر از سال گذشته نیازمند اجرای برنامه های مدیریت بار هستیم .

در این نامه آمده است:  افزایش قابل ملاحظه و زودهنگام دمای هوا سبب افزایش بی سابقه مصرف برق به میزان 22 درصد در فروردین ماه سال جاری در مقایسه با سال گذشته گردیده و این در شرایطی است که کم بارشی نیز موجب کاهش 34 درصدی حجم آب مخازن نیروگاه های برق آبی و متناسب با آن، کاهش ظرفیت تولید برق این نیروگاهها و ایجاد عدم توازن تولید و مصرف برق در کشور شده است.

اردکانیان خاطرنشان کرد:  وزارت نیرو با هدف تأمین برق پایدار، در طی یک سال گذشته به احداث واحدهای جدید نیروگاهی و شبکه های مورد نیاز، اقدام و برای اجرای برنامه های مدیریت مصرف با همکاری مشترکان، برنامه ریزی لازم را به عمل آورده است. اما با عنایت به کاهش تولید نیروگاه های برق آبی، برای جلوگیری از بروز خاموشی نیاز به اعمال برنامه های مدیریت مصرف به میزان 3200 مگاوات بیشتر از سال گذشته خواهـد بود.

وزیر نیرو در این نامه همچنین با اشاره به پاداش های در نظر گرفته شده برای مشترکانی که در هر استان با  برنامه های مدیریت بار همکاری نمایند، اختیار نحوه اختصاص این پاداش ها را به استانداران واگذار نموده است.

خاطرنشان می سازد: در این نامه ها سقف مصرف هر استان در ماه های اردیبهشت، خرداد و سه ماه تابستان، تعیین و راهکارهای مدیریت مصرف در بخش های مختلف نیز به استان های مذکور به صورت جداگانه، ارائه شده است.

  • گروه خبری : اسلایدر خبری,عمومی,داخلی,صنعت برق,آرشیو اخبار
  • کد خبر : 1269
کلمات کلیدی
محمدعلی منصوری

محمدعلی منصوری

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید