صفحه اصلي > خبر 
بروز رسانی: 1398/07/8 - 15:34:19
 


  نسخه چاپي    ارسال به دوست 

شناسایی یکی از بزرگ ترین مزارع استخراج ارز دیجیتال کشور در تهران

یکی از بزرگ ترین مزارع استخراج ارز دیجیتال در کشور که با استقرار در یکی از کارخانجات معروف تهران، از برق با تعرفه صنعتی برای فعالیت خود استفاده می کرد، شناسایی شد.

یکی از بزرگ ترین مزارع استخراج ارز دیجیتال در کشور که با استقرار در یکی از کارخانجات بزرگ تهران، از برق با تعرفه صنعتی برای فعالیت خود استفاده می کرد، شناسایی شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، به دنبال بالاگرفتن تب ارز دیجیتال و سو استفاده مزارع راه اندازی شده از تعرفه های ارزان برق صنعتی و کشاورزی و همچنین شدت گرفتن فعالیت های نظارتی و بازرسی شرکت های توزیع نیروی برق به منظور شناسایی مزارعی که با بهره گیری از برق با یارانه دولتی، به تولید ارز دیجیتال می پردازند، نیروهای عملیاتی و فنی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، با رصد و کنترل بار مصرف شبکه توزیع برق و بررسی های میدانی، موفق شدند سه مزرعه بزرگ استخراج ارز دیجیتال را که با استقرار در مراکز صنعتی، از برق با تعرفه ارزان برای تولید ارز دیجیتال استفاده می کردند، شناسایی کنند.
شایان ذکر است، تنها یکی از این مزارع، با مصرف انرژی بالغ بر هفت مگاوات؛ رقمی در حدود 40 درصد توان تولید نیروگاه برق آبی سد طالقان، از بزرگ ترین مزارع کشف شده ارز دیجیتال در کشور است.
بر اساس این گزارش؛ با در نظر گرفتن میانگین مصرف برق 2800 کیلووات ساعت در سال برای هر واحد مسکونی واقع در مناطق عادی کشور، برق مصرفی در این مزرعه ارزی، فقط در هر شبانه روز معادل مصرف برق 60 واحد مسکونی در طول یک سال است.
به دنبال شناسایی این سه مزرعه، در مرحله اول با توجه به فعالیت مغایر با تعرفه واگذارشده، نسبت به قطع برق مورد استفاده، اقدام و  سایر مراحل رسیدگی قانونی در این رابطه، آغاز شده است.
گفتنی است؛ به دنبال بالا رفتن دمای هوا و  افزایش مصرف برق در تهران، شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، در راستای حفظ حقوق شهروندان پایتخت و همچنین کنترل بار شبکه توزیع برق تهران، اقدامات گسترده ای را به منظور جلوگیری از استفاده نامناسب احتمالی از تعرفه های مخفف و برخورد با متخلفان در دستور کار خود قرار داده است.
شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ ضمن قدردانی از همراهی شهروندان تهرانی، به منظور کاهش مصرف برق در فصل تابستان وکاهش بار شبکه توزیع برق، نیازمند مشارکت و همکاری هرچه بیشتر مشترکان فهیم خود می باشد.

 

 

محمدعلی منصوری-روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ

 

 


١٤:٢٤ - 1398/04/15 عدد : ٩٠٢ تعداد نمایش : 1512
امتیازدهی

خروج
سال اقتصاد مقاومتی، تولید-اشتغال