صفحه اصلي > خبر 
بروز رسانی: 1398-7-8 - 15:34:19
 


  نسخه چاپي    ارسال به دوست 

برگزاری همایش مدیریت هوشمند مصرف برق در شرکت توزیع برق تهران بزرگ

همایش مدیریت هوشمند مصرف برق در شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، با حضور مدیرعامل و جمعی از مشترکان صنعتی و اداری شهر تهران، با هدف مدیریت هوشمند مصرف برق در تابستان 98، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ؛ این همایش صبح روز دوشنبه ، بیستم خرداد ماه، در سالن همایش های این شرکت با حضور مهندس حسین صبوری ، مدیرعامل، معاونان و مدیران ارشد شرکت و همچنین جمعی از نمایندگان صنایع و ادارات با هدف کنترل مصرف برق و کمک به گذران از تابستان سال 98 بدون خاموشی، برگزار شد.
حسین صبوری در این همایش ضمن اشاره بر ضرورت مدیریت مصرف برق ، نقش مشترکان صنعتی و اداری را بسیار تاثیرگذار عنوان کرد و گفت: این گروه از مشترکان نه تنها با رعایت الگو مصرف می توانند به مدیریت مصرف برق در تابستان کمک کنند بلکه می توانند یکی از بازو های این شرکت در مهار پیک تابستان می باشند.
وی تصریح کرد:یکی از رویکردهای اصلی صنعت برق، تامین برق مطمئن و پایدار در تمام طول شبانه روز می باشد و وظیفه ذاتی این شرکت با حدود شش هزار کارمند، چیزی جز توسعه و بهینه سازی شبکه برق رسانی در پایتخت و استفاده از آخرین فناوری های روز دنیا  در برقراری  شبکه برقی مطمئن و پایدار نمی باشد و کارکنان این شرکت تمام تلاش خود را به منظور خدمت رسانی به مشترکان انجام می دهند تا بتوانیم در نهایت به  رضایت مندی کامل مشترکان فهیم تهرانی دست یابیم.
مدیرعامل اظهار داشت: بازه زمانی خیلی گرم به ایام ما بین روزهای 15 خرداد تا 15 شهریور گفته می شود و در این برهه از زمان تمام شبکه های برق در مدار قرار می گیرند تا بتوانند انرژی مطمئن و پایداری را به مشترکان ارائه بدهند. وی ادامه داد، در فصل تابستان ، صنعت برق شرایط خاصی را تجربه می کند در همین راستا ، حدود 500 ساعت در سال ما با اوج مصرف برق رو به رو هستیم .در شهر تهران در این زمان حدود بیش از 3 درصد افزایش مصرف برق را شاهدیم و این مسئله ما را ناگزیر به انتخاب یکی از از دو راهی که وجود دارد می کند، یا هزاران میلیارد سرمایه گذاری برای ساخت نیروگاه و همچنین  صدمات جبران ناپذیر به محیط زیست و یا انتخاب راه منطقی تر ، اینکه به توصیه های مدیریت مصرف برق توجه کنیم و  از سرمایه گذاری های عظیم در کشور جلوگیری کنیم.
وی با اشاره به اینکه 50 درصد از پیک شهر تهران به استفاده از سیستم های سرمایشی مربوط می شود، اظهار داشت: می توانیم دمای سیستم های سرمایشی خود را در ساعات اوج مصرف برق ( در روز، ساعت 11 تا 16 و در شب ساعت، 20 تا 23) بر روی 24 یا 25 درجه تنظیم و  سعی کنیم در این ساعات از وسایل پر مصرف خانگی استفاده نکنیم.
صبوری در خصوص برنامه های ویژه در تابستان جاری به پایش ،توسعه ، اصلاح و نوسازی شبکه برق رسانی،هدف گذاری حدود 8000 مشترک دیماندی و 500 مگاوات صرفه جویی در این بخش  و نهادینه کردن فرهنگ مدیریت مصرف برق در میان مشترکان از طریق برنامه های فرهنگی و تبلیغاتی اشاره کرد.
گفتنی است در پایان این همایش ، از مشترکان صنعتی و اداری که در سال 97 همکاری اثر بخشی در این زمینه با شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ داشتند ، با اهدای تندیس و لوح تقدیر، قدردانی شد.

 

 

سمیرا رضایی- روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ

 

 


١٤:٤٥ - 1398/03/21 عدد : ٨٨٢ تعداد نمایش : 1263
امتیازدهی

خروج
سال اقتصاد مقاومتی، تولید-اشتغال