صفحه اصلي > خبر 
بروز رسانی: 1398-7-8 - 15:34:19
 


  نسخه چاپي    ارسال به دوست 

ضرورت تغییر نگرش در رفتارهای مدیریت مصرف برق در تابستان

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، بر ضرورت تغییر نگرش در رفتارهای مدیریت مصرف برق در تابستان، تاکید کرد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، بر ضرورت تغییر نگرش در رفتارهای مدیریت مصرف برق در تابستان، تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ؛ مهندس حسین صبوری ، مدیرعامل شرکت با اشاره بر اینکه، نامگذاری نوزدهم خرداد ماه به عنوان روز مدیریت مصرف با توجه به اهمیت انرژی برق در وضعیت اقتصادی، اجتماعی و سیاسی و لزوم رعایت الگوی مصرف در میان هموطنان، گام موثری در نهادینه کردن این فرهنگ در میان شهروندان می باشد، گفت: این شرکت برنامه های خود را در سه بخش فرهنگ سازی ، همکاری صنایع و ادارات  و همچنین همراهی صمیمانه مشترکان در بخش خانگی ، به طور جدی دنبال می کند . سازمان ها و ادارات پایتخت می توانند با به کارگیری اقداماتی از جمله استفاده بیشتر از نور طبیعی در روز، استفاده از دور کند فن کوئل ها، تنظیم  دمای ترموستات چیلرها و کاهش برودت آن در ساعات اوج مصرف برق و تجهیزات برقی در هنگام خروج از محل  کار، خاموش کردن کلیه تجهیزات برقی غیر ضروری، خاموش کردن سیستم های سرمایشی پس از ساعات اداری و ساعات اوج مصرف برق  و همچنین استفاده از مولد های اختصاصی در شرایط خاص، نسبت به کاهش بار سرمایشی و روشنایی کمک شایانی به صنعت برق، داشته باشند .
صبوری با توجه به این که بخش ساختمان یکی از بخش های اصلی مصرف کننده انرژی است، اظهار داشت: این شرکت از ادارات و بخش های صنعتی  انتظار دارد مانند گذشته در جهت ‌بهینه‌سازی مصرف انرژی در ساختمان، همکاری کنند.
وی  ضمن اعلام ضوابط همکاری و نحوه پرداخت پاداش به مشترکان دیماندی اداری و تجاری از سوی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ ؛ گفت : مشترکین دیماندی اداری و تجاری می توانند با اعلام آمادگی مبنی بر مدیریت مصرف برق در ساعات اوج مصرف و یا استفاده از مولد اختصاصی برای کاهش مصرف برق، اقدام کنند.
مدیرعامل با اشاره بر اینکه کشور ما یک درصد جمعیت جهان را تشکیل می دهد، اظهار داشت: رسیدن به رفاه و آسایش میسر نیست مگر آنکه شیوه های درست مصرف کردن را بیاموزیم و خانواده ها در آموزش فرهنگ صحیح مصرف به فرزندان خود تلاش کنند.
وی ادامه داد: طبق آمار  ارائه شده حدود یک سوم مصرف برق کشور مربوط به مصارف خانگی است و از این رو شهروندان نقش مهمی در کنترل و کاهش مصرف بی رویه انرژی دارند و ما اطمینان داریم مشترکان تهرانی عزیز ، در مسیر کنترل کردن ، پیک مصرف برق تابستان، ما را یاری خواهند کرد.
وی با تاکید بر  نقش آموزش در مدیریت مصرف انرژی افزود : با بهره گیری از گروه مروجین مدیریت مصرف برق به طور گسترده در سازمان ها و ادارات و همچنین حضور کارشناسان این شرکت در سراهای محله  و فرهنگسراها نسبت به آگاه سازی  خانواده ها و شهروندان در زمینه رعایت کامل الگوی صحیح مصرف اقدام شده است و  شکی نیست تمام تلاش  همکاران ما زمانی به درصد مطلوب خواهد رسید که همشهریان نسبت به رعایت الگوی صحیح مصرف اقدام و این فرآیند ها را در خانواده و محل کار خود  فرهنگ سازی و تسری دهند .
وی افزود : مدیریت و تامین نیاز کشور در ساعات پیک مصرف اهمیت بسیار دارد و در حال حاضر بهترین راه و سریعترین راه برون رفت از چالش خاموشی در فصل تابستان ، بسیج همگانی ، آگاهی بخشی عمومی و بینش صحیح در خصوص مدیریت مصرف است.
وی در خاتمه متذکر شد : ضروری است، مدیران مناطق نیز مانند سنوات گذشته با انجام برنامه های از قبل  تعیین شده در محدوده جغرافیایی خود نسبت به پیگیری و مدیریت شایسته و کامل برنامه های شرکت در خصوص مدیریت بار و پیک تابستان 98،  اقدام کنند.

 

سمیرا رضایی- روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ

 

 


١٠:١٨ - 1398/03/19 عدد : ٨٧٧ تعداد نمایش : 1051
امتیازدهی

خروج
سال اقتصاد مقاومتی، تولید-اشتغال