صفحه اصلي > خبر 
بروز رسانی: 1398-7-8 - 15:34:19
 


  نسخه چاپي    ارسال به دوست 

اجرای آزمایشی پروژه بررسی وضعیت تخلیه جزئی کابل های کاندید در شبکه 20 کیلوولت

پروژه آزمایشی بررسی وضعیت تخلیه جزئی کابل های کاندید در شبکه 20 کیلوولت، در دو معاونت هماهنگی و نظارت شمالشرق و جنوبغرب، اجرا شد.

 

پروژه آزمایشی بررسی وضعیت تخلیه جزئی کابل های کاندید در شبکه 20 کیلوولت، در دو معاونت هماهنگی و نظارت شمالشرق و جنوبغرب، اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ؛ با توجه به این که کابل های فشارمتوسط و فشارقوی به عنوان بخشی از مهمترین اجزای شبکه های توزیع  نیرو، درصد بالایی از آمار خرابی را به خود اختصاص داده و در طی فرآیند ساخت، حمل و نقل، نصب و بهره برداری، احتمال بروز مشکلاتی برای این تجهیزات وجود دارد و با توجه به لزوم کسب اطمینان از صحت عملکرد پس از نصب و همچنین در حین بهره برداری، پروژه ای علمی با هدف آموزش  نحوه ارزیابی و آشنایی با علل بروز تخلیه جزئی در این کابل ها و همچنین آشنایی با نحوه انجام آزمون تخلیه جزئی در شرایط برخط به همت دفتر تحقیقات شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، در دو معاونت هماهنگی و نظارت شمالشرق و جنوبغرب این شرکت، به صورت آزمایشی اجرا شد. 
بر اساس این گزارش؛  این پروژه برای  نخستین بار در شبکه توزیع برق تهران بزرگ در حوزه پایش و عیب یابی شبکه های کابلی انجام می شود.
گفتنی است؛ در این نوع آزمون، علاوه  بر ارزیابی عایقی شبکه کابلی، می توان از روند تغییرات این پدیده نیز آگاهی یافت و در صورت پیشرفت آن، قبل از بروز شکست الکتریکی، برنامه ریزی لازم برای اصلاح یا جایگزینی کابل را انجام داد.

 

 

محمدعلی منصوری - روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ

 

 


١٣:٢٩ - 1397/10/19 عدد : ٧٦٤ تعداد نمایش : 1737
امتیازدهی

خروج
سال اقتصاد مقاومتی، تولید-اشتغال