صفحه اصلي > خبر 
بروز رسانی: 1398-1-10 - 14:20:20
 


  نسخه چاپي    ارسال به دوست


 

تسهیل در ارائه خدمات و حفظ حقوق شهروندی از مهم ترین اولویت های توزیع برق تهران بزرگ

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: تسهیل در ارائه خدمات، توجه به حقوق شهروندان و تکریم ارباب رجوع از اولویت های شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، می باشد.
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ؛ صبح روز دوشنبه، ششم آذرماه، در نشست خبری که به میزبانی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با محوریت اقدامات شاخص این شرکت در شش ماهه اول سال 97، با حضور اصحاب رسانه برگزار شد، مهندس حسین صبوری مدیرعامل این شرکت ضمن تبریک به مناسبت میلاد با سعادت پیامبر اکرم (ص)و امام جعفر الصادق(ع)، هفته بسیج و همچنین خیر مقدم و خداقوت به خبرنگاران اظهار داشت: مهم ترین نماد حقوق بشر، حقوق شهروندی است و این شرکت توجه ویژه ای به این امر دارد و در رابطه با حقوق شهروندی وظایف مهمی بر عهده دستگاه های اجرایی گذاشته شده تا بتوان از حقوق شهروندان صیانت کرد.
 وی افزود: شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ در این راستا، میز خدمت را به منظور ارائه خدمات به موقع، سریع و آسان به ارباب رجوع و همچنین ارتقاء رضایت مندی آنان از عملکرد دستگاه های اجرایی، با عنوان "حقوق شهروندی در نظام اداری" تشکیل و از افراد مطلع و مقام مسئول در آن واحد به منظور ارائه خدمت به ارباب رجوع استفاده می کند.
صبوری در خصوص شناسایی مشترکین پرمصرف گفت: 76 درصد از مشترکان پایتخت ، مشترکان خانگی هستند  و که 80 درصد از این مشترکان الگوی صحیح صرف را رعایت می کنند و مابقی به امید خدا با آموزش و آگاهی بیشتر به جمع کم مصرف ها خواهند پیوست.
وی در ادامه با اشاره به کاهش تلفات و نحوه مدیریت پیک تابستان تصریح کرد: سالانه 3 درصد به مصرف انرژی ، 2 درصد به تعداد مشترکان و5 درصد ، به پیک مصرف برق در شهر تهران اضافه می شود و از هشت هزار کیلومتر شبکه سیمی موجود در پایتخت حدود هفت هزار کیلومتر آن به کابل خودنگهدار تبدیل شده است و هزار کیلومتر باقی مانده تا پایان سال 97، تبدیل به کابل خودنگهدار خواهد شد و این امر کمک بسیار زیادی در خصوص کاهش تلفات و پایداری شبکه خواهد داشت.
مدیرعامل افزود: در سال آینده تعهد این شرکت در مهار پیک تابستان 650 مگاوات است و با توجه به اینکه سالانه سیصد ساعت پیک مصرف برق در پایتخت وجود دارد انتظار می رود با همراهی مردم ، بدون اینکه لطمه ای به آسایش و رفاه زندگی مشترکان برسد تابستانی بدون خاموشی را سپری کنیم.
مدیرعامل، بهره گیری از تکنولوژی ها روز را، از سیاست شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ عنوان کرد و گفت: در همین راستا استفاده از سامانه مانیتورینگ مدیریت پیک بار شبکه شهر تهران با تکنولوژی به روز در توزیع برق تهران بزرگ کلید خورده است.

وی افزود: برنامه پاسخگویی هوشمند بار، تجهیزات سرمایشی مشترکان با استفاده از اینترنت و تکنولوژی های نوین به همراه قابلیت کنترل از راه دور، به منظورکاهش پیک بار و امکان مشارکت مشترکان در برنامه‌های پاسخگویی بار بدون نیاز به مداخله انسانی بر اساس تکنولوژی هوشمند را فراهم می‌کند. به طوری که تجهیزات نصب شده مشترکان به طور مستقیم سیگنالی را از طرف شرکت توزیع دریافت کرده و استراتژی قطع بار را بدون دخالت مشترکان انجام می‌دهند.
مهندس صبوری ؛ راه اندازی سامانه مدیریت پست های اتوماسیون"سمپا" در شرکت توزیع برق تهران بزرگ را که برای اولین باردر سطح کشور انجام شده است از دیگر اقدامات شاخص این شرکت دانست و گفت: این طرح با توجه به تدوین اهداف و راهبردهای برنامه ریزی استراتژیک این شرکت با شعار "شرکت بهره ور و شایسته اعتماد" در زمینه خدمات توزیع برق و با هدف افزایش قابلیت اطمینان شبکه و ضرورت توسعه اتوماسیون و هوشمند سازی در برنامه افق 1400، همگام با دیگر شرکت های پیشتاز در عرصه مدیریت نوآوری و تکنولوژی، با عنوان سامانه مدیریت پست های اتوماسیون"سمپا"، به صورت تحت وب و در راستای پیاده سازی بانک اطلاعاتی دقیق کلیه پست های اتوماسیون، اعلام، پیگیری و رفع مکانیزه معایب پست ها راه اندازی شد.
وی در خصوص استفاده ار انرژی های تجدید پذیر اظهار داشت: حدود هفت سال است که این پروژه در شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ کلید خورده و خوشبختانه تا امروز 500  کیلو وات انرژی خورشیدی با همکاری مردم و بخش خصوصی در چرخه تولید قرار گرفته است و حدود 1500 کیلو وات دیگر هم د رحال انعقاد قرارداد، می باشد.
وی تاکید کرد : مشترکانی که از انرژی خورشید استفاده کنند، می توانند مازاد تولید خود را  پنج برابر قیمتی فروش برق، به این شرکت بفروشند.
مهندس صبوری، توجه به نیروی انسانی و ارتقا توانمندی های کارکنان به عنوان سرمایه های سازمانی را از اولویت های این شرکت دانست و تصریح کرد: خوشبختانه نزدیک به صد دردصد احتیاجات و تاسیسات برقی ، تولید ملی است و همین امر باعث شده است که تحریم ها نتوانند ضربه ای به این صنعت بزنند .
وی در پایان ضمن قدردانی از مردم فهیم پایتخت گفت: ما کارکنان توزیع نیروی برق تهران بزرگ جمعی کوچکی از مشترکان این شرکت هستیم واین خود دلیل محکمی برای تلاش بی وقفه  کارکنان در راستای تکریم و توزیع برق به شهروندان  تهرانی است و انتظار میرود در راستای رسیدن به چشم انداز سال 98  و تابستانی بدون خاموشی مشترکان عزیز ما را همراهی کنند.

 

 

سمیرار ضایی-روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ

 

 


١٣:٥٣ - 1397/09/06 عدد : ٧١٩ تعداد نمایش : 881

خروج
سال اقتصاد مقاومتی، تولید-اشتغال