صفحه اصلي > خبر 
بروز رسانی: 1395-10-6 - 17:19:44
 


  نسخه چاپي    ارسال به دوست


 

توزیع برق تهران بزرگ، رتبه نخست در حوزه کاهش تلفات

مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ،در آئین افتتاح سامانه ارائه خدمات غیرحضوری 1521 و طرح های شاخص عمرانی از رتبه نخست این شرکت در حوزه کاهش تلفات خبر داد .

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، به مناسبت دهه مبارک فجر، سامانه ارائه خدمات غیرحضوری 1521 و طرح های شاخص عمرانی با اعتباری بالغ بر هزار و پانصد میلیارد ریال با حضور استاندار تهران آقای مهندس مقیمی ، مهندس ستار محمودی، قائم مقام وزیر نیرو، آقای فرهادی فرماندار شهر تهران، مهندس صبوری مدیرعامل شرکت ، معاونین و مدیران حوزه ستادی و مناطقه 22 گانه شرکت، امروز هجدهم بهمن ماه به بهره برداری رسید .
در این مراسم مهندس ستار محمودی با تاكيد بر لزوم توسعه نيروگاه هاي  تجديدپذير در تهران گفت: مديريت مصرف بايد توسط دستگاه متولي و از سوي ديگر از طرف مصرف كنندگان مديريت شود. 
وي همچنين با اشاره به لزوم توجه به مقوله پدافند غيرعامل، گفت: انرژي تجديدپذير به تقويت پدافند غيرعامل و ارائه خدمات پايدار كمك مي كند.
در ادامه مهندس صبوری، مدیرعامل شرکت با اشاره به  ماموریت اصلی این شرکت به عنوان یکی از 10شرکت بزرگ توزیع برق در آسیا و بزرگترین شرکت توزیع نیروی برق در کشور در محدوده ای با وسعت بیش از یک هزار کیلومتر مربع وبیش از چهار ونیم میلیون مشترک،گفت : شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ 15 درصد از کل تاسیسات توزیع برق کشور ،10درصد از کل مشترکین و 15 درصد از کل فروش انرژی الکتریکی کشور را شامل می شود به طوریکه فروش انرژی این شرکت معادل با فروش انرژی پنج کلان شهر کشور است.
وی افزود : به منظور دستیابی به بهره وری مناسب وهمسو با سیاست های اقتصاد مقاومتی، برنامه مدونی در راستای مدیریت سمت تقاضا ومصرف برق در دستورکار این شرکت قرار دارد. همچنین این شرکت پیشنهادی برای تغییر ساعت اداری، استفاده از ظرفیت دیزل های ادارات، نصب سیستم های کنترل هوشمند وسایل سرمایشی،استفاده از روشنایی روز ونصب سلول های خورشیدی ارائه داده است. که با اجرای آنهامی توان گام موثری در تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی برداشت.
وي در بخش ديگري از سخنان خود در این مراسم به مصرف دستگاه ها و سازمان ها در تهران بزرگ پرداخت و گفت: ٢٥ درصد مصرف برق تهران بزرگ شامل سازمان هاي دولتي مي شود كه نيمي از مصرف آنها مربوط به تجهيزات سرمايشي است.
صبوري در حضور استاندار و فرماندار تهران تاكيد كرد: دستگاه هاي دولتي بايد ٢٠ درصد از برق مصرفي خود را از طريق انرژي هاي تجديدپذير تامين كنند و امسال و سال آينده نيز مصرف برق خود را نسبت به سال گذشته ١٠ درصد كاهش دهند.
مهندس صبوری در خصوص افتتاح این دو مرکز سامانه ارائه خدمات غیرحضوری 1521 در شرق و غرب تهران که به صورت ویدئو کنفرانس در این مراسم به بهره برداری رسید گفت : با راه اندازی این سامانه ارائه کلیه خدمات شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ به 4میلیون و پانصد هزار مشترک و به وسعت شهر تهران از ابتدای سال 97 بصورت غیرحضوری خواهد بود.
بر اساس این گزارش، قرائت از راه دور و انتقال بهنگام پارامترهای الکتریکی کنتورهای منصوبه بر روی فیدرهای 20 کیلوولت پستهای فوق توزیع (1300 دستگاه فیدر 20 کیلو ولت) و راه اندازی مرکز کنترل دوم شبکه 20 کیلوولت امور دیسپاچینگ شمالشرق، از جمله طرح هایی هستند که در این مراسم به بهره برداری رسید.
همچنین از طرح های شاخص قابل بهره برداری می توان به توسعه و بهینه سازی پست فشار متوسط و شبکه  توزیع، راه اندازی و بهره برداری از 220 دستگاه پست اتوماسیون، توسعه و نو سازی تجهیزات عیب یابی کابل شبکه های  فشار متوسط و ضعیف، توسعه و نو سازی خودروهای مانور20کیلوولت، احداث و بهینه سازی 44 کیلومتر خط شبکه فشار متوسط و 528 کیلومتر خط شبکه فشار ضعیف و 165دستگاه پست فشارمتوسط، خرید، نصب، راه اندازی5 دستگاه تجهیزات عیب یابی کابل شبکه های فشار ضعیف و2 دستگاه فشار متوسط، تحویل و تجهیز سه دستگاه ون، خرید و تجهیز 24 دستگاه خودروهای مانور 20کیلو ولت اشاره کرد .

 

 


١٦:٠٠ - 1396/11/18 عدد : ٤٥٩ تعداد نمایش : 1569

خروج
سال اقتصاد مقاومتی، تولید-اشتغال