صفحه اصلي > خبر 
بروز رسانی: 1398-7-8 - 15:34:19
 


  نسخه چاپي    ارسال به دوست 

منطقه برق نیاوران به عنوان یکی از کم مصرف ترین مناطق در هفته دوم تیرماه تهران

منطقه برق نیاوران با مساحتی حدود 57 کیلومتر، مناطق 1 و 4 شهرداری را تحت پوشش قرار داده و به 165 هزار مشترک خدمت رسانی می کند و در بررسی های به عمل آمده در هفته دوم تیرماه، همزمان با منطقه برق سینا به عنوان یکی از مناطق کم مصرف در تهران بزرگ شناخته شدند. در همین راستا با "افشین طوسی" مدیر منطقه برق نیاوران در خصوص مسائل کاری و چالش های پیش رو منطقه به گفتگو نشستیم.

به عنوان اولین سوال در خصوص ویژگی های منطقه برق نیاوران بفرمایید؟

منطقه برق نیاوران با مساحتی حدود 57 کیلومتر و با 165 هزار مشترک یکی از  مناطق با اهمیت در شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ است که مناطق 1 و 4 شهرداری را تحت پوشش قرار می دهد. این منطقه با دارا بودن 734 ترانسفورماتور و با قدرت 482965 کیلوولت آمپر یکی از مناطق با اهمیت در پایتخت است.

نیاوران چه فعالیت هایی برای گذر از پیک تابستان داشته است ؟

منطقه نیاوران در سال جاری اقدام به عقد تفاهم نامه هایی با مشترکان کرده است تا آن ها با کاهش و یا قطع مصرف در ساعات اوج بار اقدام به مدیریت مصرف کنند. هم چنین یکی از مسائل بسیار مهم، موضوع پایش مشترکان پر مصرف در ساعات اداری است که به همین دلیل منطقه نیاوران به صورت لحظه ای اقدام به پایش و تجزیه و تحلیل مصرف برق مشترکان کرده و وضعیت مصرف آن ها را در صورت رعایت نکردن الگوی مصرف اطلاع رسانی می کند.

منطقه برق نیاوران در مدیریت بار با چه چالش هایی مواجه است ؟

با توجه به این که از نظر جغرافیایی در منطقه نیاوران شهرک های نظامی و انتظامی قرار دارد، حضور در این شهرک ها برای انجام برخی خدمات از جمله نصب لوازم اندازه گیری هوشمند به راحتی میسر نیست و نیاز به مجوز دارد، در صورتی که همکاری آن ها با منطقه نیاوران کاهش قابل توجهی در پیک منطقه به همراه خواهد داشت.

اقدامات فرهنگی رسانه ای شرکت چه تاثیری در راستای گذر از پیک منطقه نیاوران داشته است؟

خوشبختانه دفتر روابط عمومی شرکت اقدامات بسیار خوبی در حوزه های فرهنگی و رسانه ای داشته است به گونه ای که با نصب بنر و استرابورد های مختلف توجه بسیاری از مشترکان را نسبت به مقوله مدیریت بهینه مصرف جلب کرده است البته بیشترین تاثیر در افکار عمومی مربوط به نفوذ پذیری در رسانه ها است.

تعداد تفاهم نامه های امضا شده ، تعداد مولد های مدار در ساعات پیک ، تعداد ادارات تحت رصد و ارزیابی در ساعات پیک ، توضیح دهید؟

یکی از موضوعات مهم فصل تابستان، رصد و ارزیابی ادارات منطقه برای کاهش  و جلوگیری از مصرف بی رویه است که به همین منظور با ایجاد گروهایی نسبت به بازدید ادارات و سازمان های منطقه کردیم که از این تعداد 37 مشترک مربوط به ادارات دولتی و 50 اشتراک مربوط به سازمان ها و ارگان های غیر دولتی بودند. هم چنین  1000 مورد تفاهم نامه که شامل 88 مولد است، منعقد شد.

متوسط مصرف انرژی در منطقه برق نیاوران ، متوسط سهمیه پیک هفتگی و متوسط میزان بار کاهش یافته در ساعات پیک چند کیلو وات ساعت است؟

متوسط مصرف انرژی 170 مگاوات در منطقه برق نیاوران است که خوشبختانه متوسط سهمیه میزان بار در ساعات پیک هفتگی به میزان 152 مگاووات کاهش یافته و طبق آمار مرکز پایش شرکت، این عدد به رقم 24.1 مگاووات رسیده است.

 

 

 

داود عفوری-روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ

 

 


١٠:٢٨ - 1399/05/06 عدد : ١١٣٢ تعداد نمایش : 940
امتیازدهی

خروج
سال اقتصاد مقاومتی، تولید-اشتغال