صفحه اصلي > خبر 
بروز رسانی: 1398-7-8 - 15:34:19
 


  نسخه چاپي    ارسال به دوست 

حرکت در مسیر اهداف دولت الکترونیک با ارائه خدمات غیر حضوری در شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ در گفتگو با خبرنگار این شرکت اظهار داشت: کاهش تشریفات اداری، اطلاع‌رسانی موثر و پرسرعت الکترونیکی، تأمین رضایت شهروندان، افزایش بهره‌وری، توسعه مشارکت مردمی، شفافیت امور و کاهش تخلفات اداری و کاهش آلودگی های زیست محیطی، تنها بخشی از دستاوردهای حاصل ازاجرای میز خدمت و ارائه خدمات الکترونیکی و غیر حضوری برای مشترکان تهرانی، می باشد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ؛ مهندس حسین صبوری مدیرعامل این شرکت، در خصوص ارائه خدمات الکترونیکی و میز خدمت گفت: انجام این هدف والا در راستای ارائه خدمات به موقع، سریع، غیر حضوری، آسان، امن و نهایتا ایجاد رضایت مندی ارباب رجوع می باشد، خوشبختانه این شرکت با بسیج همگانی و برنامه ریزی های مدون و اصولی و بررسی انتظارات، شاخص‌ها و ارزیابی و بهبود فرایند ها توانسته است، اقدامات قابل توجهی در خصوص میز خدمت و ارائه خدمات الکترونیکی، انجام دهد.
وی ادامه داد، در همین راستا، شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، با هدف حذف حدود 600000 مراجعه حضوری متقاضیان دریافت خدمات فروش و پس از فروش، کاهش آلودگی هوا، کاهش بار ترافیک شهری و افزایش سلامت اداری، راه اندازی بستر ارائه خدمات غیرحضوری و ترویج استفاده از آن توسط مشترکان را به منظور تحقق اهداف دولت الکترونیک، در دستور کار خود قرار داده است.
مهندس صبوری تصریح کرد: یکی از مهم ترین برنامه های اجرا شده توسط این شرکت  راه اندازی میز خدمت در 22 منطقه ارائه دهنده خدمات به شهروندان پایتخت می باشد و این شرکت در روشی  ابتکاری در این زمینه، اقدام به استقرار میز خدمت سیار در  وزارت خانه ها، دستگاه های اجرایی، مساجد، مانورهای عملیاتی، محدوده برگزاری نماز جمعه تهران کرد،که با استقبال قابل توجه شهروندان، مواجه شده است.
وی در خصوص نتایج موثر در بهبود ارائه خدمات و افزایش رضایت مندی مشترکان شهر تهران به دنبال استقرار میز خدمت در مناطق 22 گانه شهر تهران گفت: از دیگر اقدامات اجرا شده به منظور توسعه خدمات غیرحضوری، راه اندازی سامانه تلفنی با شماره 1521 در سال  1396 و همچنین  توسعه و به روز رسانی، تارنمای شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ در سال 1397 می باشد و  امکان ثبت تمامی درخواست های مشترکان از بستر اینترنت و از طریق تارنمای این شرکت، فراهم شده است.
مهندس صبوری اظهار داشت: تمامی شهروندان تهرانی قادر هستند با برقراری تماس تلفنی با شماره اعلام شده، تمامی خدمات مورد نیاز خود را از قبیل کسب اطلاعات درباره قبوض برق و میزان مصرف، پرداخت قبوض، تغیبر نام قبض، تغییر قدرت، خریداری انشعاب جدید و . . . دریافت کنند. 
بر اساس گزارش خبرنگار ما؛ آن چه که مسلم است با راه اندازی این سامانه ها، شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، موفق شده است ارزیابی میزان رضایت مشترکان از خدمات درحال ارائه را که پیش از این امکان پذیر نبوده است، محقق سازد. نتایج بررسی ها و تحلیل آماری بازخوردهای کسب شده از شهروندان نشان می دهد میزان استفاده از خدمات غیرحضوری در بخش پذیرش، از یک درصد در سال 1395، به 72 درصد در سال 1396 و در رشدی قابل توجه، به 95 درصد در سال 1397 و در سال 1398 به 99 درصد، رسیده است. همچنین میزان رضایت مندی مشترکان از خدمات ارائه شده که پیش از این به دلیل نبود بستر فنی، قابل اندازه گیری نبوده است، با استفاده از داده کاوی اطلاعات حاصل از تجهیزات اشاره شده،  در سال 1397، 89 درصد و در سال 98 بیش از 96 درصد برآورد شده است که برگ زرین دیگر در دفتر افتخارات خدمت رسانی این شرکت، محسوب می شود.

 

 


٠٩:١٦ - 1398/10/23 عدد : ١٠٢٤ تعداد نمایش : 872
امتیازدهی

خروج
سال اقتصاد مقاومتی، تولید-اشتغال