صفحه اصلي > گفتگو وگزارش خبری 
بروز رسانی: 1398-1-10 - 14:28:30
 


  نسخه چاپي    ارسال به دوست


 

استقرار نظام مدیریت سبز با هدف کاهش هزینه ها از برنامه های شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ

قدرت اله شهبازی : استقرار نظام مدیریت سبز با هدف کاهش هزینه ها از برنامه های تاکید شده دولت در برنامه چهارم و پنجم توسعه است و در شرکت ما بهینه سازی مصرف انرژی و کاهش مصرف کاغذ با توجه به نوع فعالیت و مدیریت پسماندها در دستور کار شرکت قرار دارد .

موارد اتاقی می شوم بی آلایش و مملو از شور، پشت میز با آرامشی عجیب نشسته است .سلام می کنم و بی مقدمه شروع می کنم از  خودتان بگویید .
در این مجال مختصر سخن را این چنین آغاز می کنم :
هر کجا اهل مهر پیدا شد                 ما در اطرافش ازدهام کنیم
زندگی در سلام و پاسخ اوست       عمر را صرف این پیام کنیم
عشق را وارد کلام کنیم                تا به هر عابری سلام کنیم
سلام و عرض ادب و ارادت خدمت به عزیزان و سروران ارجمند، امیدوارم که سالی پر از زیبایی را پشت سر گذاشته باشید و سالی سرشار از پیروزی و کامیابی و تندرستی و سربلندی را پیشرو داشته باشید .
قدرت اله شهبازی هستم ،متولد دوم مهرماه سال هزار و سیصد و سی و هشت ، در شهرستان نهاوند به دنیا آمده ام  در دانشگاه در رشته حسابداری تحصیلات خود را به اتمام رساندم .
بیشتر از خودتان بگویید در چه زمینه ها و در چه سمت هایی مشغول بکار بودید؟
او می گوید و من می نویسم، در طول مدت خدمت خود، رئیس گروه ممیزی و پرداخت شرکت توزیع شمالشرق تهران، رئیس گروه محاسبات کل و ترازنامه شرکت توزیع شمالشرق تهران،مدیر امور مالی معاونت   اجرایی جنوب غرب، مدیر امور مالی شرکت توزیع برق تهران بزرگ، عضو کمیته حسابرسی و بهره وری سرمایه شرکت  توانیر ،عضو کار گروه عالی بازرگانی شرکت توانیر ، عضو اصلی کمیسیون مناقصه، رئیس کار گروه اجرایی کاهش تصدی های دولت در صنعت آب و برق و عضویت در کار گروه های متعدد بر عهده داشتم و در حال حاضر معاون مالی و پشتیبانی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ هستم. 
از سالی که گذشت برایمان بگویید، از ابتدای سال تا کنون چه اقداماتی صورت گرفته و در سال جدید چشم انداز شما چگونه خواهد بود؟
 خوشبختانه در سال 1396معاونت مالی و پشتیبانی با حمایت کامل مدیریت عامل به حداقل 90% از اهداف تعیین شده  شرکت دست یافته است و این امر  جز با تلاش همکارانم در معاونت مالی و پشتیبانی امکان پذیر نبود.
در مجموع  در سال جاری نسبت به سال گذشته چقدر صرفه‌جویی انجام شده است؟
با توجه به پرداخت سهم هدفمندی از انرژی در بخش جاری و کمبود ساخت و ساز در بخش سرمایه ای، در سال آینده طبق روال گذشته مدیریت هزینه و صرفه جویی باید بیش از پیش باید دستور کار شرکت قرار گیرد.
دریافت  حدود 80 میلیارد تومان بخشودگی جرائم مالیات بر ارزش افزوده و همچنین تسویه مالیات عملکرد- تکلیفی و حقوقی سنوات قبل بدون پرداخت جریمه و دریافت برگ قطعی  یکی از اقدامات انجام شده در خصوص صرفه جویی می باشد.
صرفه جویی هزینه ها با توجه به مدیریت سبز چگونه در شرکت انجام می شود؟
استقرار نظام مدیریت سبز با هدف کاهش هزینه ها از برنامه های تاکید شده دولت در برنامه چهارم و پنجم توسعه است و در شرکت ما بهینه سازی مصرف انرژی و کاهش مصرف کاغذ با توجه به نوع فعالیت و مدیریت پسماندها در دستور کار شرکت قرار دارد و این معاونت با حذف فیش حقوقی به صورت فیزیکی و همچنین رعایت صرفه جویی در مصرف انرژی سهمی هر چند اندک در این خصوص داشته است اگر چه در مدیریت کلان کشور مدیریت سبز مورد توجه قرار گرفته ولی هنوز تا رسیدن به اهداف آن فاصله داریم و لازم است سهم مدیریت سبز در صورت های مالی لحاظ شود به این معنی که هر سازمانی در  پایان سال مالی باید محاسبه کند . برای انجام فعالیتهای خود چه میزان محیط زیست را آلوده کرده و ریال آن در صورتهای مالی با عنوان " حسابداری سبز " درج شود.
این معاونت برای حمایت از کارکنان چه اقدامی انجام داده است ؟ و راه کارهای این معاونت در خصوص رفع مشکلات مالی احتمالی چیست؟
معاونت مالی و پشتیبانی برای حمایت از کارکنان پیشنهاد آتی را عنوان و  با کسب مجوز از هیئت مدیره ،تفاهم نامه پرداخت تسهیلات با نرخ 14%را با بانک مهر اقتصاد برای  حدود  1000 نفر از پرسنل دائمی پرداخت تسهیلات با نرخ 4 و  3% با بانک قرض الحسنه مهر ایران را برای تمام پرسنل دائمی اقدام کرده است.
 ضمناً برای اولین بار در شرکتهای توزیع تمهیداتی را فراهم شد و به تعداد قابل توجهی( بیش از هزار نفر ) از پرسنل( تامین نیرو و حجمی )تسهیلات قرض الحسنه پرداخت گردیدافزایش وام ضروری به میزان چهار برابر با پیشنهاد اینجانب  از اقدامات این معاونت با هماهنگی معاونت منابع انسانی بوده است.
اثر خوشنویسی زیبا در گوشه اتاق توجه مرا به خود جلب می کند.شنیده بودم که اودارای مدرک ممتاز از انجمن خوشنویسان ایران است .می گوید این هدیه من به یکی از همکارانم است .از کودکی به خوشنویسی علاقه بسیاری داشته ام حس می کنم دنیای اعداد و هنر بسیار بهم نزدیک می باشند.در حال حاضر در جستجوی تجارب بیشتر در این هنر می باشم و دوره هنرجوی فوق ممتاز در خوشنویسی را طی می کنم.

 

 


٠٩:٣٥ - 1397/05/01 عدد : ٦١٥ تعداد نمایش : 351

خروج
سال اقتصاد مقاومتی، تولید-اشتغال